Jak zareklamować nowo otwartą firmę?

W dzisiejszych czasach w dużej mierze chodzi o to, żeby nie pracować tylko dla pieniędzy. Praca powinna być przez większość czasu przyjemnością, dlatego wiele młodych decyduje się, aby swoją pasją zarabiać na życie.

Coraz więcej osób woli prowadzić swoją działalność niż u kogoś pracować. Jak wszystko – własna firma - ma swoje plusy i minusy. Do największych zalet na pewno można zaliczyć brak szefa nad sobą – to my wszystkim kierujemy, ale to też wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, stresem i innymi tego typu sprawami, które można zaliczyć do największych wad własnego biznesu. Inna kwestia, że jeśli nie będziemy pracować to nie będziemy mieć pieniędzy i nasza firma upadnie. Jednak pomimo minusów wiele osób decyduje się na swoją działalność, dlatego dobrze jest wiedzieć jak skutecznie zareklamować nowo otwartą firmę.

Pomyśl o nowoczesnej stronie www

Rozpoczynając swoją działalność dobrze jest już od samego początku zrobić to na sto procent. Własna firma zaczyna się od pomysłu, później jest plan na jego realizację, a następnie fajnie byłoy żeby w następnej kolejności było bezproblemowe wykonanie planu i natychmiastowy sukces. Niestety, ale tak kolorowo nie ma. Realizacja planu przeplatana jest zwątpieniem, zniechęceniem, często nawet chwilową rezygnacją, ale w końcu wracamy z powrotem na dobrą drogę do osiągnięcia sukcesu.

Może gdybyśmy zakładali firmę 10 lat temu, to jedną z pierwszych rzeczy, jaką powinniśmy się zająć nie byłoby stworzenie strony internetowej, ale czasy się zmieniły. Obecnie witryna www jest wizytówką firmy, oznaką, że przedsiębiorstwo jest nowoczesne i podporządkowuje się postępom technologii. Dlatego jeśli zależy nam na dobrej renomie marki to pierwszą formą reklamy powinna być strona www.

Jak strona powinna wyglądać? To już zależy od naszych upodobań i oczywiście od gustu grafika. Decydując się na witrynę dobrze jest poprzeglądać sobie różne serwisy internetowe, żeby zobaczyć jak wygląda nowoczesny layout. Zawsze dobrze jest inspirować się innymi stronami, ponieważ wtedy grafik, który będzie projektował naszą stronę lepiej zrozumie, w jakim designie chcielibyśmy, aby ona była. Oczywiście, jeśli nie mamy żadnego pomysłu na stronę nic się nie dzieje, ponieważ firma zajmująca się tworzeniem stron na pewno zaproponuje nam swoją koncepcję i są duże szanse, że się nam on spodoba.

Dobrze jest też słuchać się profesjonalistów, ponieważ niekończenie to, co się nam podoba może być aktualne i modne, a jednak, jeśli chcemy, żeby właśnie tak postrzegano naszą firmę, powinniśmy postawić na nowoczesność i taki design, jaki jest aktualnie trendy.

Zaznacz swoje miejsce w mediach społecznościowych

W czasach gdzie każdy ma konto na Facebooku, niejeden na Instagramie, Twiterze i wielu innych tego typu portalach, powinniśmy wiedzieć, że właśnie te miejsca są idealne na reklamę naszej nowo otwartej firmy. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o fanpage’a naszego przedsiębiorstwa. Nie ma w tym nic trudnego, bez problemu możemy zająć się tym sami. Wystarczy, że posiadamy swoje prywatne konto na Facebooku, dysponujemy kilkoma fotografiami, które będą odpowiednie na zdjęcie profilowe oraz cover photo i możemy bez żadnego problemu utworzyć stronę naszej firmy na Facebooku. Jednak samo założenie fanpage’a nie wystarczy, trzeba jeszcze poświęcić trochę czasu i przede wszystkim serca, aby go rozkręcić, a później utrzymać i zdobywać coraz więcej fanów, którzy w wielu przypadkach mogą stać się naszymi klientami.

Facebook udostępnia także opcję reklamy swojego fanpage’a, jednak ta usługa jest już odpłatna. Są dwa sposoby rozliczeń: płatność za kliknięcie i płatność za wyświetlenie. Aby kampania naprawdę przyniosła sukces musi ona być dobrze przemyślana. Najważniejszym punktem jest sprecyzowanie odpowiedniej grupy docelowej, która naprawdę może być zainteresowana produktami oferowanymi przez naszą firmę. Taka forma reklamy jest dość popularna, ponieważ wiemy, że płacimy za efekt. Niestety efekt nie oznacza pozyskania klienta, ale wyświetlenie mu naszej oferty. Jednak jest duża szansa, że nawet, jeżeli użytkownik nie jest zainteresowany w tej chwili naszymi produktami, to za tydzień, miesiąc lub dłuższy okres czasu do nas wróci.

Pomyśl nad linkami sponsorowanymi

Google Adwords działają na podobnej zasadzie jak reklama na Facebooku, tyle że są one widoczne bezpośrednio w wyszukiwarce. Tutaj również płaci się za efekt. Co prawda nie da się sprecyzować grupy docelowej, której zostanie wyświetlona reklama, ale można wybrać słowa kluczowe, które są bardzo dobrą formą na skierowanie reklamy do właściwych osób. Ważna jest też sama treść reklamy, która decyduje o tym, czy użytkownik kliknie w nasz link czy nie. Pamiętajmy, że nie ma sensu oszukiwać internautów, ponieważ płacimy za ich aktywność, a mówienie nieprawdy po prostu się nie opłaca.

Nowo otwarta firma potrzebuje trochę czasu na wyrobienie sobie marki, na znalezienie klientów i na zaistnienie na rynku. Wyżej wymienione formy reklamy na pewno mogą w tym znacznie pomóc, dlatego będąc świeżo upieczonym przedsiębiorcom dobrze jest nie lekceważyć internetu, ponieważ to właśnie on w dużej mierze może przyczynić się do sukcesu naszej firmy.