Biurko dostosowane do Twoich potrzeb

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które ułatwiają człowiekowi życie. Świat technologii dąży do tego, aby żyło się nam wygodnie. Tym razem innowacyjnym pomysłem jest inteligentne biurko.

Czy jeszcze parę lat temu, pomyślelibyśmy, że można zastosować w zwyczajnym meblu sztuczną inteligencję, dzięki której nasze stanowisko pracy będzie potrafiło nauczyć się naszych zwyczajów, a co za tym idzie w dużym stopniu ułatwić nam życie? Pomysł inteligentnego biurka oparty jest na systemach komputerowych, które obserwując nasze zachowanie, w kilka dni nauczą się, w jaki sposób mogą sprawić, że będzie się nam żyło wygodniej.

Inteligentne biurko dostosuje swoją wysokość do naszej postawy zarówno podczas pozycji siedzącej jak i stojącej. Ale oczywiście to niejedyna jego funkcja. Ten niezwykły mebel wyręczy nas również w takich czynnościach jak włączenie muzyki, uruchomienie klimatyzacji, czy nawet zamówienie taksówki lub pizzy.

Nie musimy się martwić, że biurko nie będzie pasować do wnętrza naszego domu, ponieważ jest ono dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Inteligentny mebel wyposażony jest w bezprzewodową ładowarkę NFC oraz w porty USB.

Dodatkowo urządzenie troszczy się o użytkownika między innymi poprzez propozycję zmiany pozycji siedzenia lub stania, jeśli zauważy, że długo nie była ona zmieniana.

W przyszłości zapewne większość sprzętów będzie działało w podobny sposób, jednak na razie projekt inteligentnego biurka jest dopiero w trakcie realizacji, dlatego wszyscy chętni, mogą wpłacać kwotę o wysokości 300 dolarów, jako wparcie projektu. Po wpłaceniu pieniędzy, osoba automatycznie staje się właścicielem jednego z inteligentnych biurek. Obecnie projekt wsparło już 80 osób, a pieniądze można wpłacać jeszcze przez niecały miesiąc.