Gra Mario na naszych telefonach

Na pewno pamiętacie, kiedyś tak bardzo popularną, grę Mario. Szef japońskiej firmy DeNa zapewnia, że jeszcze w tym roku będziemy mieć możliwość zagrania w nią na naszych smartfonach.

Firma Nintendo oraz DeNa zdecydowały się na współpracę w tworzeniu mobilnych gier z postaciami ze słynnych gier takich jak Mario Bros, Pokemon oraz The Legend of Zelda. Szacowany zysk miesięczny z tego przedsięwzięcia to około 25 milionów dolarów dla każdej z firm. Nie ma się co dziwić, że firmy podjęły się tego zadania, jeśli prognozy biznesowe są tak dobre.

Pomimo tego, że Nintendo przez długi czas nie chciało wchodzić na rynek gier mobilnych, jednak w końcu się na to zdecydowało. Głównym powodem jest zapewne znacznie mniejsza sprzedaż jego najnowszej konsoli, od tej sprzedaży, która była prognozowana.

Do tej pory Nintendo zajmowało się produkcją i sprzedażą swoich tradycyjnych konsol oraz gier przystosowanych specjalnie do nich. Jednak japoński gigant postanowił rozwinąć swoje produkty o gry mobilne po tym jak konsole PlayStation 4 i Xbox One wyprzedziły Nintendo w sprzedaży.

Planowane gry, oprócz wykorzystania postaci ze słynnych gier Nintendo mają nawiązywać do całej treści i fabuły najbardziej popularnych gier stworzonych przez japońskiego giganta.

Dla graczy jak i dla zwykłych użytkowników smartfonów jest to interesująca wiadomość, chociażby ze względu na sentyment do gier z lat młodości i możliwości zagrania w nie ponownie, tym razem na swoich telefonach.