Transfery pieniężne przez Facebooka

Facebook cały czas wprowadza nowe udoskonalenia swojej platformy. Tym razem planowany już od paru miesięcy, transfer pieniężny, jest już dostępny.

Najnowsza funkcja Messengera pozwalająca na przesyłanie danych jest już osiągalna, ale niestety na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przesyłanie pieniędzy za pomocą Messengera, jest tak samo proste jak wysłanie za jego pomocą wiadomości tekstowej. Wystarczy przycisnąć jedynie ikonkę $, następnie wpisać kwotę przelewu, kliknąć wyślij i gotowe.

Pieniądze pobierane są z karty debetowej, której numer podawany jest przy pierwszej transakcji. Kwota dostarczana jest w tym samym momencie na konto naszego znajomego, w którym została wysłana. Oczywiście ze względu na to, że przelewy obsługiwane są przez bank, może wystąpić opóźnienie dostarczenia pieniędzy, nawet do trzech dni, ale nie jest to zależne od samej aplikacji.

Realizacja przelewu zabezpieczana jest szyfrowaniem danych oraz wpisaniem kodu PIN. W przypadku użytkowników korzystających z iPhonów, kodem potwierdzającym przelew może być Touch ID. System płatności jest również nieustannie kontrolowany przez grono specjalistów wyznaczonych dokładnie do tego celu, także można być spokojnym, że cała transakcja zostanie zrealizowana pomyślnie.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy nowa funkcja aplikacji będzie dostępna w Polsce. Jedyne co nam pozostaje to cierpliwie czekać.