Uwaga na wiadomości od DHL!

Firma DHL ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod jej pracowników i wysyłają e-maile do przypadkowych osób zachęcające do śledzenia trasy przesyłki lub sprawdzenia jej stanu.

Kliknięcie w taki link skutkuje pobraniem danych użytkownika i zainstalowaniem na komputer złośliwego oprogramowania. Oszuści działają na terenie Europy, dlatego Polacy również powinni zwrócić uwagę na to, jakie e-maile dostają.

Wiadomości mogą otrzymać zarówno osoby, które akurat korzystają z usług DHL, ale także zupełnie przypadkowi użytkownicy.

DHL wygłosiło oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że wszystkie e-maile, które w swojej treści zawierają komunikat dotyczący próby dostarczenia paczki oraz prośbę o otworzenie załączników w celu zrealizowania przesyłki są oszustwem. Linki zawierają wirusy komputerowe, dlatego przedstawiciele DHL proszą o szczególną czujność użytkowników.

Firma DHL właśnie ze względu na bezpieczeństwo swoich klientów nie stosuje w swoich wiadomościach żadnych załączników, dlatego między innymi tym sposobem powinniśmy odróżnić prawdziwą wiadomość od e-maila wysłanego przez oszustów.

Jeśli aktualnie czekamy na przesyłkę, którą ma nam dostarczyć DHL najlepiej jest wejść na ich oficjalną stronę i tam skontrolować stan naszej paczki.