YouTube będzie płatny?

Pomimo popularności i wielu odsłon filmów zamieszczanych na portalu YouTube, cały czas nie przynosi on odpowiednich dochodów, dlatego powstał pomysł płatnej wersji serwisu.

Już od jakiegoś czasu zarząd YouTube coraz poważniej myśli nad wprowadzeniem płatnego wariantu swojego portalu. Płatna wersja miałaby polegać na tym, że dostęp do YouTube otrzymają osoby, które opłacą subskrypcję.

Oczywiście płatna wersja wcale nie oznacza, że bez opłacenia abonamentu nie będziemy mieli dostępu do serwisu, ale jeśli ktoś wybierze wersję abonamentową, nie będzie on musiał oglądać uciążliwych reklam.

Wyskakujące na każdym kroku reklamy, potrafią być naprawdę denerwujące, dlatego użytkownicy często stosują programy blokujące, przez co pozbawiają twórców publikujących swoje materiały na YouTubie, dochodów. YouTube płatną wersją swojego serwisu proponuje rozwiązanie tego problemu. Poprzez płacenie subskrypcji użytkownik będzie mógł wesprzeć swojego ulubionego twórcę, a w zamian za to otrzyma on treści bez reklam oraz lepszą jakość filmów.

Na razie nieznane są ceny abonamentów. Zarząd YouTube również nie podaje jeszcze dokładnego terminu wprowadzenia nowej wersji portalu, ale wszystko wskazuje na to, że nastąpi to już niedługo.