03 mar
Responsywna strona www - dlaczego warto? - zdjęcie źródło: www.moockup.me

Responsywna strona www - dlaczego warto?

Masz własną firmę? Chcesz zwiększyć swoje zyski i zaistnieć w świecie wirtualnym? Stwórz swoją stronę www! Według specjalistów od e-marketingu to jedno z najskuteczniejszych narzędzi w walce o nowego klienta. Dlaczego?

Moc e-marketingu

W XXI wieku nie wystarczy mieć firmę, by odnieść sukces. Badania pokazują, że udział e-marketingu w działaniach promocyjnych większości marek cały czas rośnie. Internet daje nam nieograniczone możliwości zaprezentowania siebie i swojego biznesu, a potencjalni klienci są na wyciągnięcie…myszki. Wizytówkę, tak popularną jeszcze niedawno, zastępuje obecnie strona internetowa i wiedzą o tym przedstawiciele każdej z branż działających na rynku. Jest ona gwarancją szybkich i trwałych efektów, a koszt dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej jest względnie niski. Z punktu widzenia kupującego korzystanie z sieci jest wygodne – można znaleźć, to, czego potrzebujemy w komfortowych warunkach, o dowolnej porze dnia i nocy, bez kolejek i stresu. Stąd tak duże powodzenie sklepów internetowych, a także stron konkretnych firm. Dużą pomocą dla zainteresowanych są fora, czaty i wszelkiego rodzaju opinie osób, które już z oferty skorzystały, bądź miały styczność z daną marką.

Własna strona – od czego zacząć?

Stworzenie serwisu www nie jest łatwe. Poza kwestią wizualną, należy bowiem pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Skuteczność nierozerwalnie wiąże się z funkcjonalnością, a tę można uzyskać wiedząc, czego się chce. To właśnie świadomość własnych potrzeb, wiedza e-marketingowa i konsekwencja w działaniu pomoże nam zaistnieć w świadomości klienta. Już na samym początku ważna jest jasno określona wizja nie tylko wyglądu naszej strony, ale też tego, co ma w sobie zawierać. Warto podpatrzeć konkurencję, ale ostatecznie zdać się na agencję, która ma doświadczenie, wiedzę i profesjonalnie podejdzie do tematu. Najważniejszy jest przecież klient, czyli w tym przypadku firma, która ma prawo wymagać. Cały proces tworzenia strony jest długi, jednak warto poczekać, bo rezultaty mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania.