Skuteczna reklama w internecie

W dzisiejszych czasach, jeśli firma chce zaistnieć w świadomości społeczeństwa, musi się liczyć z obecnością w internecie. Skąd się to bierze? Aktualnie życie w dużej mierze toczy się w sieci, dlatego prowadząc firmę, koniecznie trzeba podążać za trendami, co w tym przypadku oznacza, pozyskiwanie klientów w sieci. Zatem jak można się skutecznie rozreklamować za pomocą internetu?

Strona internetowa

Tworzenie stron www, mogłoby się wydawać prostym zadaniem, ale już zrobienie nowoczesnej, intuicyjnej i SEO friendly strony nie jest taki proste. Dlaczego ważna jest nowoczesność strony? Z własnego doświadczenia wiemy, że często oceniamy książkę po okładce, a w przypadku firmy, strona internetowa jest właśnie taką okładką, dlatego kiedy witryna jest mocno przestarzała, to od razu wyrabiamy sobie zdanie o firmie, którą taka strona reprezentuje. Firma posiadająca mocno nieaktualną witrynę odbierana jest jako staromodna, nie podążająca za rozwojem technologicznym. Wiele osób nie poświęci nawet swojego czasu, żeby wgłębiać się w inne podstrony w celu przeglądnięcia oferty czy znalezienia kontaktu, dlatego warto dbać o to, aby nasza strona była aktualna.

Kolejną cechą dobrej strony jest jej intuicyjna nawigacja. Tworzenie stron www odbywa się poprzez stosowanie się do pewnych reguł, których nie warto łamać. Dlaczego? Z jednego prostego powodu: internauta nie lubi być zagubiony. Wyświetlając stronę internetową wiemy, czego i gdzie możemy się mniej więcej spodziewać i to właśnie czyni stronę intuicyjną.

Jeśli chcemy, żeby nasza strona miała jakiekolwiek szanse osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarkach musi ona być SEO friendly. Obecnie tworząc strony www, stosuje się odpowiednie techniki optymalizacji, aby witryna, która powstanie była SEO friendly. Natomiast w przypadku, gdy posiadamy już stronę, ale nie jest ona SEO friendly, nie stanowi to problemu, ponieważ stronę można w każdej chwili poddać optymalizacji.

Firmowy fanpage

Posiadanie strony internetowej swojej działalności jest podstawą do istnienia w sieci, z kolei dobrym sposobem na reklamę zarówno strony jak i samej firmy jest prowadzenie fanpage naszej firmy. Celowo użyłam tutaj sformułowania „prowadzenie”, ponieważ nie wystarczy założyć firmowe konto na Facebooku i czekać na lajki. Niestety, ale nic się samo nie dzieje i na popularność fanpage trzeba zapracować. Można pójść na skróty i kupić sobie tysiąc lajków, które w żaden sposób nie przełożą się na efekty w postaci klientów naszej działalności. To tylko użytkownicy widmo, którzy niczego wartościowego nie wnoszą, więc przed podjęciem tego typu kroków, należy się dobrze zastanowić, w jakim celu powstał ten fanpage. Można też wybrać uczciwy sposób pozyskiwania prawdziwych lajków poprzez zamieszczanie ciekawych treści, które zainteresują użytkowników i przyciągną nowych fanów. Trzeba pamiętać, że przy prowadzeniu fanpage bardzo ważna jest regularność udostępnianych postów. Z jednej strony nie można zapominać o swoich fanach, ale z drugiej nie powinno się ich zasypywać zbyt dużą ilością publikacji. Najlepiej zaobserwować reakcje użytkowników i dostosować się do ich upodobań.

Reklama poprzez Facebooka, wcale nie oznacza zamieszczania na tablicy samych informacji dotyczących firmy, jej oferty i promocji. Oczywiście takie treści też trzeba zamieszczać, ale raczej powinny być mniejszością udostępnianych postów. Zadbajmy o zainteresowanie, poprzez zamieszczanie newsów z branży, w jakiej specjalizuje się nasza firma, ale także i czysto lifestylowych informacji. Zapewnijmy naszym odbiorcom zarówno źródło informacji jak i rozrywkę. W taki sposób na pewno zyskamy większe grono fanów, a co za tym idzie więcej osób może stać się naszymi klientami. Jeśli chodzi o tego typu reklamę, to trzeba się liczyć z tym, że efekty nie pojawią się w pięć minut. Zdecydowanie na rezultaty będzie trzeba trochę poczekać, ale wielu przedsiębiorców zapewne może potwierdzić, że warto.