Affinity Photo nareszcie w wersji na Windowsa!

Oprogramowanie stworzone przez programistów firmy Serif, bo o nim mowa, funkcjonuje na rynku już od początku 2015 roku, jednak dotychczas Affinity PhotoM oraz Affinity Designer były dostępne wyłącznie na komputery Apple.

Nie tak dawno twórca aplikacji udostępnił wersję beta programu do grafiki wektorowej na platformę Windows, 10 listopada swoją premierę miała aplikacja Affinity Photo na Windowsa, która zdaje się być godnym konkurentem dla monopolisty w obszarze projektowania graficznego i obróbki zdjęć - Photoshopa.

Aplikacja daje możliwość zaawansowanej edycji obrazu w 16-bitowej głębi kolorystycznej, obsługę przestrzeni barwnej LAB, edycję plików RAW, jak również zarządzanie profilami ICC. Affinity Photo pozwala także na edycję plików w formacie PSD.
Aplikacja zawiera pełen pakiet narzędzi i rozwiązań, jakie znamy z wersji na Maca, a dzięki zastosowaniu tych samych rozwiązań w kwestii back-endu, pliki pochodzące z obu platform, Windowsa i MacOS, będą kompatybilne, zatem swoją pracę możemy realizować bez problemu, zarówno na PC, jak i na Macu. Co więcej, Affinity Photo w wersji na Winsowsa zawiera kilka funkcji, które komputery firmy Apple otrzymają dopiero w przyszłym miesiącu. Są to:

  • HDR merge
  • Focus stacking
  • Macros
  • Tone mapping
  • Batch processing
  • 360 degree image editing

Firma Serif - producent Affinity Photo udostępniła wersję beta programu zupełnie za darmo. Po dokonaniu rejestracji można ją pobrać ze strony https://affinity.serif.com/en-gb/photo/windows/. W finalnej wersji program będzie kosztował $49.99 jednorazowo, co jest ceną zdecydowanie atrakcyjną, zwłaszcza jeśli zestawimy ją z kosztami, jakie musimy ponieść w związku z subskrypcją Photoshopa.