Brak reklam na YouTubie!

Już niedługo YouTube planuje wprowadzić możliwość całkowitego zlikwidowania reklam, ale niestety nie za darmo.

Nie ma chyba osoby, której nie męczyłyby pojawiające się reklamy na początku każdego filmu na YouTubie, a już na pewno nie ma osoby, która by to lubiła. Aktualnie zostaje nam jedynie poczekać kilka pierwszych sekund, po których możemy nacisnąć „pomiń reklamę, przejdź do oglądania filmu”. Jest jednak mały haczyk, a mianowicie, jeśli od razu, kiedy pojawi się możliwość pominięcia reklamy nie klikniemy w odpowiednie miejsce, musimy już oglądnąć reklamę do końca.

Już niedługo YouTube da nam możliwość całkowitego pozbycia się reklam. Oczywiście tutaj też jest haczyk. Nie można zapominać, że z reklam są pieniądze, dlatego jeśli nie chcemy mieć wyświetlanych reklam, musimy zapłacić odpowiednią kwotę abonamentu.

YouTube jeszcze w tym roku, ma zamiar zaproponować swoim użytkownikom nową możliwość pozyskiwania pieniędzy z tworzonych przez nich filmów. Obecnie takich użytkowników jest ponad miliard w jednym miesiącu. Propozycja portalu wideo ma polegać na udostępnianiu przez użytkowników subskrypcji, a w zamian za to będą oni mogli zrezygnować z reklam. W praktyce oznacza to, że widzowie filmów będą musieli wykupić subskrypcję, ale reklamy całkowicie znikną z oglądanych przez nich filmów.

Teraz tylko trzeba się zastanowić, czy użytkowników, na tyle męczą i denerwują reklamy, że będą chcieli zapłacić za ich usunięcie.