Ekran urządzenia widoczny jedynie dla użytkownika

Problem z nieproszonymi podglądaczami treści w naszych telefon lub komputerach niedługo zniknie, dzięki nowemu wyświetlaczowi Microsoft.

Niejednokrotnie jadąc autobusem, siedząc w kawiarni, w pracy czy na uczelni, kiedy korzystaliśmy z naszego komputera lub telefonu, zaglądał nam ktoś z za ramienia i mógł przeczytać wszystko, co wyświetla się na ekranie używanego przez nas urządzenia.

Microsoft znalazł na to rozwiązanie w postaci ekranu z funkcją prywatności, w którym wykorzystywany jest specjalny system podświetlania monitora, dzięki czemu treść widoczna jest jedynie dla użytkownika patrzącego na ekran z naprzeciwka. Żadna osoba patrząca na monitor pod innym kątem nic nie zobaczy.

Pomimo tego, że wniosek patentowy Microsoft złożył już w 2011 roku, to dopiero teraz uzyskał patent na innowacyjny ekran.

Wygląda na to, że w niedługim czasie będziemy mogli kupić telefon lub komputer, który będzie chronił naszą prywatność, przed niechcianymi podglądaczami, co dla wielu osób szczególnie tych krępujących się przeglądać swoją elektroniczną korespondencję w miejscach publicznych, będzie na pewno dużym udogodnieniem.