Facebook planuje nową funkcję - podział na kategorie tematyczne

Facebook planuje wprowadzenie nowej funkcji, dzięki której będzie można wyświetlane w newsfeedach wiadomości grupować według określonych kategorii.

Dzięki temu publikowane posty będzie można przypisać do określonej kategorii, np. polityka, gospodarka, technologie, moda, podróże etc. Używając zakładek Facebooka będzie można szybko przenieść się na interesująca nas w danym momencie kategorię, gdzie znajdą się najnowsze wiadomości np. na temat nowinek technologicznych.

Facebook planuje stworzyć proste przełączniki, które co prawda ograniczą możliwości wyszukiwania tylko do jednego tematu, ale za to otrzymamy bardziej wartościowe i dopasowane do naszych zainteresowań wyniki.

Jeżeli nowa usługa zostanie wdrożona, będzie udogodnieniem nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale również dla firm. Będzie im bowiem łatwiej dotrzeć do odbiorców zainteresowanych określoną branżą czy tematyką.

Subskrypcje RSS z pewnością nie znikną, jednak dodatkowa funkcjonalność w portalu społecznościowym może być przydatnym narzędziem dla zmęczonych chaosem w swoim newsfeedzie internautów.