Google Flights

Na rynku związanym z podróżami, Google jeszcze nie było. Amerykański koncern parę dni temu wprowadził nową usługę wyszukiwania połączeń lotniczych.

Google zdecydowało się wejść na rynek związany z podróżami, gdyż jest to jeden z najlepszych sektorów rynkowych. Google Flights ma służyć do wyszukiwania najlepszych połączeń lotniczych. W nowej usłudze wystarczy podać miejsce, z którego chcemy rozpocząć podróż oraz miejsce, gdzie ma się ona zakończyć. Google poda nam najlepsze, czyli także najtańsze dostępne połączenia między miejscami, które nas interesują.

Istnieje także możliwość znalezienia najlepszych lotów sugerowanych przez Google bez określania miejsca, do którego chcemy się dostać. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ często decyzję o wakacjach podejmujemy spontanicznie, właśnie wtedy, kiedy nadarzy się okazja atrakcyjnej ceny biletów.

Google Flights bierze pod uwagę także komfort swoich klientów, dlatego jeśli dla klienta pieniądze nie stanowią głównego kryterium w poszukiwaniu biletów, ale bardziej liczy się fakt, żeby bezpośrednio dolecieć do konkretnego miejsca bez żadnych międzylądowań, usługa wyszukuje również tego typu połączenia.

Wyszukując połączenia możemy także wpisać konkretny dzień a Google wyświetli nam dostępne loty w danym terminie.