Liczba użytkowników internetu mobilnego przekroczy 2 mld

Liczba użytkowników korzystających z internetu na smartfonach wciąż rośnie i w 2016 ma przekroczyć 2 miliardy, co jest naprawdę imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę, że liczba osób posiadających na całym świecie dostęp do internetu szacowana jest na 3,2 miliarda.

Według The International Data Corporation (IDC) najwięcej internautów mieszka w Chinach, Indiach oraz Indonezji i w ciągu najbliższych 5 lat mają oni stanowić połowę wszystkich internautów na świecie. Wynika to z pewnością z powszechnego dostępu do tanich urządzeń mobilnych i internetu w tych krajach.

Tendencje wzrostowe, na poziomie 2% w skali roku, mają się utrzymać aż do 2020 roku. Wzrost jednak może być większy, jeżeli pozytywny skutek odniosą działania Google (balony Loon) czy Facebooka (dron zasilany energią słoneczną) na rzecz zwiększenia dostępu do internetu w tych miejscach na świecie, w których albo w ogóle go nie ma, albo jest bardzo utrudniony.

Rozwój rynku mobile ma ogromny wpływ na reklamodawców, którzy coraz większą część budżetów przeznaczają na działania właśnie w tym sektorze. Według danych eMarketera w tym roku wydano 68,8 mld dolarów, w przyszłym natomiast kwota ta ma przekroczyć 100 mld dolarów.

Polacy średnio dwie godziny dziennie korzystają z internetu w swoich smartfonach a korzystających z roku na rok jest coraz więcej.