Nowe zabezpieczenia od Apple

Atak hakerów na usługę iCloud, spowodował, że Apple postanowił zadbać, o to aby więcej się to nie powtórzyło.

Tak ogromny koncern, jakim jest Apple, to smaczny kąsek dla hakerów. Jednak, ze względu na renomę, firma nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek włamania do systemu, dlatego po ostatnim ataku hakerskim, na serwery iCloud, Apple postanowiło zwiększyć zabezpieczenia systemu.

Podniesienie zabezpieczeń oprócz usługi iCloud obejmuje także FaceTime i iMessage. Apple wydało ogłoszenie, że obie wcześniej wymienione usługi zostaną objęte dwuetapowym system zabezpieczającym, którego zadaniem będzie identyfikacja użytkownika. System ten ma uniemożliwić jakiekolwiek włamanie do systemu, nawet, jeśli haker zdobędzie ID użytkownika. Wynika to z faktu, że Apple w momencie logowania użytkownika, będzie dodatkowo wysyłał mu wiadomość zawierającą indywidualny kod PIN. Dzięki takiemu zabiegowi, nikt inny oprócz właściciela konta, nie będzie miał możliwości wysłania wiadomości z jego profilu.

System zabezpieczający nie jest aktywowany automatycznie. Aby go uruchomić trzeba wejść na My Apple ID, a następnie uzupełnić poszczególne informacje. Na szczęście nie trzeba się obawiać, ze sobie ktoś nie poradzi z włączeniem zabezpieczeń, gdyż Apple zadbało o stworzenie odpowiedniej instrukcji.