Nowe zastosowanie Drona

Nakręcenie filmu wideo z odpowiedniej wysokości, jeszcze nie tak dawno było jedynie możliwie poprzez skorzystanie z helikoptera. Od jakiegoś czasu jest nowy, o wiele bardziej wygodny i prostszy sposób, a mianowicie wykorzystanie Drona czyli przenośnej kamery wznoszącej się na duże wysokości.

Dron zyskuje coraz większą popularność. Do tej pory wykorzystywany był do nagrań filmów dokumentalnych, przyrodniczych itp.. Dodatkowo Dron zaczyna być wykorzystywany do tworzenia ciekawych relacji z wesel czy innych imprez okolicznościowych.

Oczywiście naukowcy nie zamierzają pozostać na jedynie rozrywkowej funkcjonalności Drona. Aktualnie firma Amazon dostała pozwolenie na testowanie przesyłania paczek za pomocą Drona. To szansa na przełom w przesyłaniu paczek. Planowany transport może być zrealizowany nawet w trzydzieści minut. Jest to niesamowicie krótki czas. Zapewne badania będą trwać nawet kilka lat, ale możliwie, że w przyszłości, zamiast kuriera, do naszego domu będzie dostarczał nam paczki Dron.

Ale to jeszcze nie wszystkie pomysły na zastosowanie Drona. To urządzenie będzie również stosowane do ochrony życia poprzez wykrywania niewybuchów.

W wielu krajach, po przebytych działaniach wojennych, pozostały groźne niewybuchy. Obecnie wykrywane są one za pomocą specjalnie wyszkolonych snajperów, co jest bardzo długotrwałe, a także kosztowne. Dlatego powstał pomysł maszyny mającej zdecydowanie ułatwić cały proces.

Stworzenie nowego urządzenia zapowiedziała firma Ryan Baker. Maszyna ma zostać wyposażona w szereg czujników, dzięki którym będzie można stworzyć trójwymiarowe, bardzo precyzyjne mapy, pokazujące pozostałe na danym terytorium niewypały.

Na razie planowane jest stworzenie prototypu urządzenia, jeśli ten się sprawdzi, zapewne rozpocznie się produkcja już prawdziwych maszyn.