31 mar
Pakiet Microsoft Office na iPada - zdjęcie źródło: www.xatakamovil.com

Pakiet Microsoft Office na iPada

Word, Excel i PowerPoint. Choć tych trzech programów z pakietu Microsoft możemy się spodziewać na AppStore do pobrania za darmo, to dostęp do zaawansowanego mobilnego pakietu biurowego otrzymujemy dopiero po skorzystaniu z abonamentowej usługi Microsoft. Ułatwieniem w korzystaniu aplikacji jest jej pełne spolszczenie.

Treści

W ramach aplikacji MS Word dostępny jest szereg narzędzi głównych, które umożliwiają użytkownikowi formatowanie tekstu, do którego wstawimy także obrazy, tabele, hiperłącza, kształty, kolumny, nagłówki, numery stron i przypisy. Przy wykorzystaniu klawiatury zewnętrznej pisanie wielostronicowych treści nie będzie stanowiło problemu.

iPad źródło: www.pingwest.com

Arkusze kalkulacyjne

Choć niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego jakie operacje i obliczenia można wykonywać za pomocą Excela to jest on jednym z najbardziej zaawansowanych programów jakie kiedykolwiek powstały. Wersji na iPada także nie można odmówić funkcjonalności. Użytkownicy, którzy nie korzystają ze zbyt zaawansowanych opcji z pewnością będą odczuwali wygodę korzystania z formuł na klawiaturze numerycznej.

Prezentacje

Powerpoint daje tutaj m.in. możliwość rysowania po slajdach, tworzenia, modyfikowania i wyświetlania prezentacji bezprzewodowo na dużym ekranie. Cała koncepcja wydaje się być dobrze przemyślana i wykonana, a co najważniejsze dopasowana do urządzenia.