12 cze

Polacy najlepszymi programistami na świecie!

Polacy pokonali programistów z całego świata i zajęli pierwsze miejsce na pierwszych mistrzostwach świata w programowaniu.

Need for C. Tak właśnie nazywa się zespół zwycięskich koderów z Polski, którzy wygrali mistrzostwa świata „Hello World Open 2014”, zdobywając 5 tysięcy euro do podziału na trzyosobowy zespół, w skład którego wchodzą: Tomek Żurkowski, Piotrek Żurkowski i Wojtek Jaskowski.

Idea mistrzostw zrodziła się z chęci promowania zawodu programisty oraz w walce ze stereotypowym jego postrzeganiem jako nudnego i żmudnego zajęcia.

Choć do finału trafiło siedem najbardziej utalentowanych zespołów, to właśnie Need for C, zgarnął główną nagrodę, pokonując we wcześniejszych eliminacjach koderów z 92 krajów. Rozpiera nas duma, gratulujemy zwycięzcom!