Prawie 80% Polaków korzysta z internetu, jakie strony odwiedzają

Według ostatniego badania NetTrack 76,4% Polaków korzysta z internetu czyli ponad 23 mln użytkowników. Najczęściej odwiedzają oni takie strony jak: Google, Allegro i YouTube.

Niemal 70% z nich to osoby między 25 a 59 rokiem życia, niecałe 10% to osoby starsze a niecała 1/5 to osoby młodsze od tej największej grupy. Do najbardziej znanych serwisów należą Onet i Wirtualna Polska, jednak do częściej odwiedzanych należą używane na całym świecie portale, takie jak np. Facebook.

Na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o popularność, znalazło się oczywiście Google, z którego korzystało 85,6% ankietowanych. Na kolejnych miejscach znalazły się serwisy: Allegro z wynikiem 73,4%, za nim YouTube z wynikiem 64,6% i na czwartym miejscu Facebook odwiedzany przez 62,2% respondentów.

Jeżeli chodzi o rozpoznawalność to nazwę Onet kojarzy 57,2% uczestników badania, Wirtualną Polskę 55,2% ankietowanych i nieco mniej, bo 52,5% - Facebooka. Może nieco dziwić fakt, że NK.pl, mimo swojej słabnącej popularności, wciąż jest bardziej rozpoznawalna niż Gazeta.pl czy portal o2.