Ultradźwięki naładują naszego smartfona

Już od jakiegoś czasu dostępne są na rynku technologie, które umożliwiają bezprzewodowe ładowanie urządzeń przenośnych, jednak wymagają one specjalnych podkładek, na których należy umieścić telefon.

Firma uBeam opracowuje nową technologię ładowania urządzeń przenośnych, opartą na ultradźwiękach. Pomysł polega na podłączeniu do gniazdka urządzenia, którego zadaniem będzie konwertowanie energii elektrycznej na fale ultradźwiękowe. Odbiornik znajdujący się w smartfonie odbierać będzie przesłane fale dźwiękowe i przetwarzać je na energię elektryczną, dzięki czemu telefon zostanie naładowany.

W nowej technologii niewykorzystywane są żadne przewody elektryczne, przez co śmiało można stwierdzić, że w końcu na rynku będzie dostępne bezprzewodowe ładowanie urządzeń.

Nim jednak technologia zostanie wprowadzona w życie, musi zostać przebadana pod względem jej szkodliwości dla człowieka. Niestety, ale wysyłane fale ultradźwiękowe mogą nie być zdrowe dla ludzi. Firma uBeam uważa, że ultradźwięki w żaden sposób nie zagrażają społeczeństwu.

Wiele koncernów już jest zainteresowanych inwestycją w projekt innowacyjnej technologii, ponieważ jeśli wejdzie on do sprzedaży może przynieść ogromne zyski, z racji na fakt, że pomysł naprawdę ma potencjał.