Windows 10 proponuje nowy system autoryzacji

Microsoft dba o to, aby każda nowa wersja systemu była dużo lepsza od poprzedniej. Ta zasada obowiązuje również dla Windows 10, który będzie posiadał wiele nowych funkcji, przez co całkowicie zmieni się użytkowanie oprogramowania.

Microsoft postanowił wprowadzić zupełnie inny niż do tej pory system autoryzacji użytkownika. Obecnie, żeby odblokować komputer lub urządzenie mobilne, należy wpisać wcześniej ustalony kod dostępu, ale już niedługo za pomocą nowej funkcji Windows 10 będzie to wyglądało zupełnie inaczej.

Windows Hello to jedna z funkcji Windows 10, odpowiadająca za odblokowanie danych użytkownikowi sprzętu. Logowanie do systemu nie będzie się już odbywać poprzez wprowadzenie za pomocą klawiatury hasła, ale Windows Hello będzie rozpoznawał naszą twarz, skanował linie papilarne oraz siatkówkę i po prawidłowym rozpoznaniu i zgodności odczytu z wcześniej wprowadzonymi danymi, będzie on odblokowywał dostęp do systemu.

Oczywiście taka forma logowania wiąże się z ryzykiem, że do systemu dostaną się osoby niepożądane, jednak programiści koncernu Microsoft, zapewniają że Windows Hello posiada wszelkie formy zabezpieczeń. Dlatego nawet, jeśli ktoś będzie posiadał nasze zdjęcie lub wydrukowany odcisk palca, to Windows Hello nie dostarczy mu dostępu do systemu.

Dla wszystkich, którzy będą jednak przy tradycyjnym logowaniu się do systemu za pomocą hasła – dobra wiadomość – Windows Hello jest jedną z opcji, dlatego możemy pozostać przy takiej formie dostępu, z jakiej korzystaliśmy do tej pory.