Daj się znaleźć

Mówi się, że jeżeli ktoś nie ma konta na portalu społecznościowym to tak jakby w ogóle nie istniał. Takie mamy czasy, że ludzie częściej rozmawiają ze sobą w sieci niż w realu. A co z przedsiębiorstwami? Czy taka reguła ich też dotyczy? Co zrobić, żeby przedsiębiorstwo zaistniało w sieci?

Pierwszym krokiem jest stworzenie strony internetowej firmy. Najczęściej przedsiębiorcy zlecają to zadanie specjalistom, którzy zajmują się nim „od a do z”, czyli od samej koncepcji aż do wdrożenia witryny do serwisu. Ale czy zaprojektowanie strony www wystarczy, aby przykładowy Kowalski, w łatwy sposób na nią sam trafił? Niestety stron internetowych jest dosyć sporo, stąd też małe prawdopodobieństwo, że odwiedzi on właśnie naszą. Jak sprawić, że wyświetli naszą witrynę, a nie konkurencji?

Pozycjonowanie stron www

Jaki jest najlepszy sposób na wyróżnienie się spośród tłumu innych stron? Oczywiście pozycjonowanie stron www. Kraków dysponuje szeroką ofertą firm specjalizujących się właśnie w tej dziedzinie, więc jeśli ktoś obawia się, że sobie z tym nie poradzi, to nie musi się martwić i może pozostawić to fachowcom. Oczywiście żadna firma nie zagwarantuje, że strona znajdzie się w pierwszej dziesiątce listy wyświetlanej przez wyszukiwarkę, ponieważ nigdy nie ma stu procentowej pewności, ale na pewno będzie dokładała wszelkich starań, aby tak się stało. Dlaczego pierwsza dziesiątka jest tak ważna? Z własnego doświadczenia, wchodząc w wyszukiwarkę Google, czy często przechodzimy na jej kolejną stronę, kiedy nie znajdziemy na pierwszej, poszukiwanych przez nas informacji? Raczej nie. Znacznie częściej zmieniamy nasze zapytanie, bo najwyraźniej Google nas nie zrozumiało.

Na czym polega pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie stron www to szereg czynności, które sprawiają, że nasza witryna będzie wyświetlana w pierwszej dziesiątce wyszukiwarki. W praktyce, to przede wszystkim umieszczanie linków do witryny na innych stronach. Linki nie oznaczają adresu http, ale zestaw słów. Przykładowo kliknięcie we frazę: pozycjonowanie stron www Kraków, kieruje użytkownika do strony o takiej tematyce, czyli najczęściej do witryny firmy, znajdującej się w Krakowie i oferującej takie usługi. Wybierając słowa kluczowe, po których użytkownik ma trafić na naszą stronę, trzeba myśleć jak on. Czyli jeśli chcielibyśmy zaprojektować stronę internetową swojej firmy i nie widzielibyśmy jak się do tego zabrać i gdzie się zgłosić to, co byśmy zrobili? Zapewne, wpisalibyśmy w wyszukiwarkę – tworzenie stron www – czyli proste i zwięzłe sformułowanie odzwierciedlające to co poszukujemy. Link z daną frazą skutkuje wzrostem pozycji naszej strony na tą właśnie frazę.

Sposoby na pozycjonowanie stron www

Jednym ze sposobów linkowania strony jest dodawanie jej do katalogów, których są tysiące. Mamy do wyboru wpisy płatne i bezpłatne. Te płatne kuszą lepszymi warunkami dodania wpisu, czyli najczęściej jest to ekspresowe rozpatrzenie zgłoszenia, wyróżnienie wpisu wśród innych i dłuższy czas jego istnienia w katalogu. Dodając wpis musimy podać adres naszej witryny, słowa kluczowe oraz opis firmy, który powinien zachęcić użytkownika do naszej strony. Katalog podzielony jest na kategorie, a każda kategoria zawiera podkategorie, dlatego ważne jest, aby przypisać nasz wpis do odpowiedniej. Czy wszystkie wpisy są zatwierdzane? Oczywiście, że nie. O tym czy nasza strona znajdzie się w danym katalogu, decyduje jego moderator. Często zależy to od jego sugestywnej opinii. Mamy jednak wytyczne, opisujące jak wpis powinien wyglądać, dzięki czemu możemy się dostosować do jego gustu. W większości katalogów, priorytetowym warunkiem dodania wpisu jest unikalność opisu naszej strony. Jeśli opis jest ciągiem słów kluczowych, zawiera błędy ortograficzne lub jest przeklejony z jakiejś innej strony, nie jest zatwierdzany.

Innym sposobem na pozycjonowanie stron www jest pisanie artykułów, w których zawarte są podlinkowane słowa kluczowe, odsyłające do naszej witryny. Teksy można zamieszczać w różnych serwisach. Ważne jest, aby dana fraza była otoczona solidną treścią, tak żeby cały tekst dobrze ze sobą współgrał.

Aby zwiększyć obecność naszej firmy w sieci, warto założyć jej fanpage na portalu społecznościowym. Zyskujemy wtedy dodatkowe miejsce, gdzie możemy umieszczać linki do naszej witryny, a również jest szansa, że wyszukiwarka przychylniej spojrzy na taką stronę.