Jak odnaleźć miejsce swojej firmy w sieci?

Jeśli masz firmę i nie posiadasz jej internetowego wizerunku, to tak jakby ona w ogóle nie istniała. Internet jest obecnie największym medium dostarczającym informacji i jako przedsiębiorca musisz sobie z tego zdawać sprawę.

Projektowanie stron www

Nikt nie wymaga od Ciebie, bycia geniuszem, ani posiadania wszechstronnych umiejętności. Jeśli jesteś właścicielem firmy z jakiekolwiek innej branży niż IT, nie musisz wiedzieć, na czym polega projektowanie stron www. Wystarczy, że zlecisz stworzenie strony www, agencji, która właśnie tym się specjalizuje. Będziesz mieć gwarancję, że zajmą się tym fachowcy, dzięki czemu powstały efekt na pewno Cię zadowoli.

Dobre strony www, czyli jakie?

Jak wcześniej wspomniałam strona jest internetowym wizerunkiem firmy, dlatego trzeba zadbać o to, aby dobrze nas reprezentowała. Profesjonalna agencja, która w swoich usługach posiada projektowanie stron www powinna wiedzieć o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim wygląd witryny powinien być przejrzysty. Co to znaczy? Każdy z nas otwierając jakąkolwiek stronę wie gdzie mniej więcej może szukać takich elementów jak oferta, galeria czy kontakt. Są po prostu pewne standardy i w tym przypadku wyjście poza nie skutkuje zagubieniem się internauty i niepotrzebnym wprowadzeniem zamieszania. Informacje zawarte o firmie powinny być treściwe. Nie umieszczajmy na stronie powieści na temat historii naszej firmy. Przeciętnego użytkownika to nic nie interesuje. W zamian za to skupmy się na wysokiej jakości zawartości galerii oraz łatwym dostępie do danych kontaktowych. Nie używajmy skomplikowanych nazw podstron. Nawigacja musi być intuicyjna, ponieważ użytkownik, nie jest osobą cierpliwą i kiedy od razu nie znajdzie on tego, co szuka, opuści naszą stronę na rzecz strony konkurencyjnej, a przecież nie o to nam chodzi. Ważna jest integracja z mediami społecznościowymi, dzięki czemu zwiększa się grono odbiorców naszej strony.

Podążanie za technologią

Nie jest tajemnicą, że coraz więcej osób korzysta z przeglądania stron internetowych na swoich urządzeniach mobilnych typu smartfon czy tablet. Dlatego jeśli zastanawiamy się nad charakterem naszej strony www, powinniśmy zdecydować się na RWD, czyli projektowanie stron www w technice responsywnych stron internetowych. W praktyce oznacza to bezproblemowe wyświetlanie się takiej witryny, bez względu na rodzaj urządzenia. RWD zdecydowanie są przyszłością, a powoli stają się standardem. Dzięki posiadaniu strony zaprojektowanej w tej technice, dopasowuje ona swój rozmiar, rozdzielczość i orientację do tabletu, czy smartfona, z którego korzystamy. Znika problem przewijania jej na boki.

Wypromowanie strony

Kiedy już posiadamy naszą stronę warto zadbać o to, aby znalazła się ona w pierwszej dziesiątce wyszukiwarki Google, ponieważ zapewni nam ona nowych klientów, a przecież o to chodzi w tym całym zamieszaniu. Pozycjonowaniem również nie musimy zajmować się osobiście. Od tego także są agencje interaktywne, które doradzą i dobiorą, jakimi frazami powinna być wypromowana strona, aby zyskać klientów.

Problem z pozycjonowaniem

Często posiadając stronę internetową mamy problem z jej wypromowaniem. Wtedy należy zająć się optymalizacją strony, która polega między innymi na dostosowaniu odpowiedniego tytułu i opisu strony. Warto też zwrócić uwagę na prawidłowe uporządkowanie nagłówków oraz optymalizację kodu HTML.

Potęga prostoty

Nie powinno się lekceważyć wartości prostoty. Elementy takie jak muzyka, czy flash, już dawno przeszły do lamusa. Bo raczej już nikt tego nie stosuje, rozsądny designer też tego nie zaproponuje. Mamy jednak możliwość wykorzystania filmu jako tło strony, co ostatnio staje się modnym rozwiązaniem.