Jak poprawić Page Rank strony?

Page Rank strony to regularna ocena jej jakości. Page Rank może przyjmować wartości od 0 do 10, które przyznawane są przez Google według specjalnego algorytmu, który ze względów bezpieczeństwa owiany jest tajemnicą. Firma nie ujawnia wagi poszczególnych czynników ani ich wpływu na wartość Page Rank. Istnieją jednak metody, które pozwalają na zwiększenie jej jakości, a co za tym idzie otrzymania od Google większej noty niż 0.

Działania mające na celu zwiększenie Page Rank strony, wymagają od nas wytrwałości i systematyczności, ponieważ nie da się tego zrobić w jeden dzień, a wręcz najczęściej zajmuje to całe miesiące.

Google zmienia Page Rank stron kilka razy do roku, średnio w odstępie trzech miesięcy. Dla właściciela strony jest to czas przeznaczony na działania, które przede wszystkim polegają na gromadzeniu wartościowych linków.

Wartościowe linki

Jednym ze sposobów na zwiększenie Page Rank strony jest duża ilość linków, które kierują do naszej witryny. Im wyższy Page Rank strony, na której umieszczony jest link do naszej witryny tym lepiej. Umieszczając linki na innych stronach, dobrze jeśli ich tematyka związana jest z naszą. Najlepszym sposobem na zdobycie wartościowych linków jest zamieszczanie treści wysokiej jakości. Dobre wpisy same przyciągają nowych użytkowników, którzy z kolei dzielą się nimi dalej, udostępniając linki na swoich blogach czy profilach na portalach społecznościowych, co przyczynia się do zwiększenia ruchu na stronie.

Niepowtarzalność treści, którą publikujemy jest podstawą do osiągnięcia sukcesu. Nie ma sensu udostępniać na wielu różnych stronach tych samych artykułów, ponieważ Google może się to nie spodobać.

Umieszczając linki na zewnętrznych serwisach, ważne jest, aby wybierać te bardziej wartościowe strony, ponieważ właśnie takie linki lubi Google. Czasami zamiast zostawienia linków na stu stronach z zerowym Page Rank, lepiej jest zostawić go na kilku stronach z wysokim Page Rank.

Pamiętajmy też o stosowaniu tylko prawidłowych technik pozycjonowania, ponieważ z Google nie ma żartów i nie ma sensu go denerwować, ponieważ możemy sobie tym tylko zaszkodzić, a nasza strona może zostać usunięta z wyszukiwarki Google. No dobrze, ktoś powie, że przecież jest jeszcze wiele innych, ale według przeprowadzonych badań aż 90% społeczeństwa internetowego na świecie korzysta właśnie z wyszukiwarki Google. W Polsce jest to jeszcze większy wynik i wynosi 95%, dlatego można powiedzieć, że takie usunięcie naszej strony z wyszukiwarki Google, jest prawie równoznaczne z tym jakbyśmy w ogóle nie istnieli w sieci.

Katalogi stron

Nie można zapominać o pozostawianiu linków do swojej witryny w katalogach stron. Tutaj również treść, czyli w tym przypadku opis działalności firmy, musi być unikatowy, a jego jakość powinna być wysoka. Wybierając katalogi stron dobrze jest kierować się ich wartością, ponieważ tak samo jak w przypadku blogów im większy Page Rank katalogu tym lepiej dla Page Rank naszej strony.

Oprócz linków na blogach i w katalogach stron, dostępne jest także promowanie naszej witryny poprzez portale społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter.

Aby całość działań miała sens i przyniosła oczekiwane efekty, należy jak najczęściej aktualizować stronę, ponieważ Google na to również zwraca uwagę.