13 kwi
Projektowanie stron internetowych – najnowsze trendy - zdjęcie źródło: www.despreneuer.com

Projektowanie stron internetowych – najnowsze trendy

Własna strona internetowa to klucz do sukcesu. Przekonało się już o tym wiele firm. Ważne jest jednak to, aby być na bieżąco i stale obserwować trendy. Jak powinny wyglądać strony WWW w 2014 roku? Oto najważniejsze zasady:

1. Czystość, przejrzystość, prostota

Minimalizm jest w modzie, a oszczędność formy to trend, który w wirtualnym świecie widoczny jest już od dłuższego czasu. Istotna jest bowiem nie tylko jasność przekazu, ale też warstwa graficzna. Wobec ogromu informacji, jakie możemy odnaleźć w Internecie, internauci są coraz bardziej niecierpliwi i potrzebują krótkich i rzeczowych komunikatów.

2. Dostosowanie do urządzeń mobilnych

Coraz chętniej z usług Internetu korzystamy dzięki urządzeniom mobilnym. Istotne jest więc dostosowywanie witryn do potrzeb użytkowników zarówno smartfonów jak i tabletów. Dzięki temu nasza firma będzie odbierana jako bardziej przyjazna i przystępna.

3. Słowo wypiera obraz

Coraz bardziej powszechne jest rezygnowanie z tekstu na rzecz ikon i obrazów. To, że jeden obraz jest wart tysiąc słów, to prawda znana od lat, jednak dopiero niedawno zaczęto ją stosować w Internecie. Słowo pisane często też zastępowane jest przez film.

4. Wszystko na jednej stronie

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest tzw. one-page, czyli bardzo długa strona internetowa, której nawigacja skupia się na przewijaniu. Dzięki wykorzystaniu m.in. lightboxów i rozszerzeń, twórcy stron ograniczają ilość kliknięć, a tym samym ułatwiają życie użytkownikom.

5. Monochromatyczność a kolor

Powszechne są zarówno monochromatyczne, jednolite koncepcje jak te wielobarwne, krzykliwe, mające na celu zwrócić uwagę.

6. Interaktywność, czyli jeszcze bogatsze doświadczanie treści

Łączenie tekstu, obrazu, filmu video. Wszystko, aby jak najdłużej zatrzymać nas na stronie.

7. Większe, znaczy lepsze

Przesadnie duże obrazki i fotografie mają zachęcić i przyciągnąć uwagę. To samo dotyczy typografii.

8. Webfonty

Dzięki takim usługom, jak np. Google Webfonts można na stronach przez siebie używanych wykorzystywać swoje ulubione fonty, bez ryzyka, że będą one wyświetlane niepoprawnie.